Dobre wieści "edukacyjne" z Pruszcza! - Newsy - Specjalistyczne i kompleksowe rozwiązania w dziedzinie usuwania azbestu
loader

Dobre wieści "edukacyjne" z Pruszcza!

W województwie kujawsko-pomorskim coraz bardziej "uczymy się", że inwestycja w wiedzę młodego pokolenia to najlepsza inwestycja. Widać to doskonale na (mikro)przykładzie gminy Pruszcz.

Więcej przestrzeń dla… edukacji i integracji

W lipcu b.r. Dariusz Wądołowski, burmistrz, podpisał z z Przedsiębiorstwem Usługowo Handlowe „Koszowski” umowę na modernizację szkoły podstawowej w Niewieścinie. Inwestycja (której koszt wynosi 295.200,00 zł) będzie obejmowała dobudowanie wielofunkcyjnej sali oraz korytarza do już istniejącego budynku.

Tańsze bilety komunikacji miejskiej dla uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z gminy Pruszcz

"Dzieci w wieku od 4 do 7 lat oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą korzystać z biletów «malucha» i «uczniowskich» - w atrakcyjnych cenach (10 zł - miesięczne bądź  100 zł - roczne)” - czytamy na metropoliabydgoszcz.pl.

Preferencyjna taryfa obejmowała dotąd 10 gmin wchodzących w skład Metropolii Bydgoszcz. Od 1.09.2024 r. czas na tańsze bilety dla dzieci i młodzieży z pruszczańskiej gminy.

Aby skorzystać ze wspominanej ulgi, należy potwierdzić zamieszkanie na terenie tej gminy. Uczeń otrzyma zaświadczenie w sekretariacie szkoły, a Kartę Metropolitarną (Malucha lub Uczniowską), wymaganą podczas kontroli biletów, można uzyskać w Urzędzie Gminy.

Edukacja Pruszczan jest szczególnie bliska naszemu sercu

W ECO-POL Sp. z o. o. cieszymy się, że powyższych wiadomości, szczególnie że od dłuższego czasu aktywnie wspieramy rozwój intelektualny i psychofizyczny dzieci oraz młodzieży z gminy Pruszcz - np. poprzez konkursy artystyczne, projekty edukacyjne czy juniorski sponsoring sportowy.

Zajmując się ściąganiem azbestu, transportem azbestu, utylizacją azbestu i składowaniem azbestu zdajemy sobie sprawę jak ważna jest ochrona środowiska. W ECO-POL budujemy ECO-świadomość wśród młodych mieszkańców Pruszcza i ich rodziców, współpracując z nauczycielami i wychowawcami zachęcamy do poszerzania wiedzy o niskoemisyjności i inspirujemy dbaniem o „kondycję” Ziemi poprzez inicjowanie akcji proekologicznych.

Zapraszamy na oficjalne profile ECO-POL na Facebooku i na You Tube, gdzie na bieżąco relacjonujemy wydarzenia z branży i życia firmy - także te prospołeczne i sportowe.